+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Běhouny do kuchyně, chodby i dalších pokojů zútulní váš domov

Zájem o běhouny roste s tím, jak narůstá obliba plovoucích podlah i dlažeb. Dokážou totiž zútulnit jakoukoliv místnost.

běhoun do kuchyně

Koberec nebo běhoun

Nejprve by bylo asi vhodné vymezit si rozdíl mezi kobercem a běhounem. Běhoun má užší význam a nejčastěji bývá podlouhlý, vhodný do chodeb nebo také jako pokládka na schodišti.

Běhouny jsme dříve vídali u svých babiček, byly totiž nedílnou součástí téměř každé chodby. Svůj význam měly vždy jasný, především zateplit dlouhé studené chodby. Další generace se potřebovala odlišit, a tak byly nějakou dobu neprávem trochu odsunované do pozadí, ale v posledních letech opět přichází do módy. A není divu, jejich současná nabídka je pestrá a vybrat si může opravdové designové kousky, které podtrhnou styl vašeho interiéru.

koberec běhoun

Běhoun do jakékoliv místnosti

Jak již bylo zmíněno, asi nejčastěji jsou využívané běhouny do chodby. Doby, kdy měly všechny stejný vzor v červeno-hnědém provedení a na koncích třásně, jsou ty tam. Dnešní doba nabízí běhouny jednobarevné i pestré, se vzory i jednoduché, s nízkým vlasem i huňaté. Běhoun do chodby je často to první, co vás po vstupu do interiéru upoutá, proto by měl zcela jistě korespondovat s nábytkem a doplňky. Pokud máte jednobarevné, neutrální zbarvení nábytku, můžete si dovolit výrazný, pestře zbarvený koberec, který dodá předsíni šmrnc. Takový je například Vlněný koberec Flair Rugs Flynn Multi. Jestli ale již nábytek hraje více barvami, měl by být koberec naopak decentní, jednobarevný, aby jen dotvořil útulnou atmosféru.

Speciální kategorii tvoří běhouny do kuchyně. Jsou vysoce odolné, protiskluzové, vhodné na podlahové vytápění a dokonce bývají často pratelné! V kuchyni totiž dost trpí a často se při vaření znečistí. To ale jednoduše vyřešíte praním v pračce. I zde je možné volit jak pestrý Běhoun Floorita Flower Power, tak i méně výrazný Běhoun Hanse Home Salt & Pepper v šedé barvě.

Své uplatnění najdou běhouny také v ložnici, kde se krásně vyjímají po stranách postele, abyste vstávali do měkkého nebo před postelí, kde je často využíván jako hřejivý doplněk, na kterém stojí lavice sloužící pro převlékání a odkládání věcí. V ložnici si na rozdíl od kuchyně můžete dovolit běhouny s vyšším vlasem, hezky chundelaté, protože zde není takové riziko, že by byly plné drobečků.

běhoun

Autor článku: Tereza Stará

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články