+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Kusový koberec pod stůl, k posteli i jako jedinečný prvek v interiéru

Přemýšlíte, jak si zútulnit byt? Vsaďte na designový kusový koberec. Má nespočet výhod, které oceníte a váš interiér krásně ozdobí. S výběrem vám pomůže nabídka našeho e-shopu, kde jsou k dispozici koberce různých velikostí a barev. Než si však najdete svého favorita, je třeba se zamyslet nad umístěním a designem koberce. A s tím vám v tomto článku rádi pomůžeme.

Koberec kusový šedý z bazaru

Možná vás překvapí, kolik výhod kusové koberce mají

První velkou výhodou je jejich příjemný povrch, který na rozdíl od studené podlahy zajisté oceníte. Mohou také zakrýt nedostatky, jako v případě starých parket či rozbitých dlaždic. Koberce mají vlastnost zlepšovat akustiku v pokoji a tlumit zvuky. Jejich údržba je snadná, dají se bez problému vzít a vyklepat či jednoduše vyluxovat. Nezapomínejte koberce vysávat z obou stran, protože hodně pohlcují prach. V neposlední řadě představují kusové koberce stylový dekorační prvek, který ve vašem pokoji vytvoří hřejivou atmosféru.

Do ložnice a obývacího pokoje volte jemné tóny

Běhouny k posteli nejsou tak často zatěžovány jako v ostatních místnostech. Proto se nebojte světlých barev. Z naší nabídky doporučujeme vlněný koberec Safavieh Marina Blue nebo kulatý Vitaus Zinno Yesil, který je ideální jako předložka u postele. Není nic příjemnějšího než vstát a dotknout se nohami hřejivého materiálu. Pěkně vypadají dva stejné koberečky z každé strany postele či jeden větší před postelí, pokud máte dostatečně velký prostor.

Co se týče obývacího pokoje, je třeba vzít potaz barvu pohovky a bytový textil v místnosti. Koberec by měl ladit s ostatním vybavením. Většinou jej dáváme pod konferenční stolek, obývák se tak stane příjemnějším a útulnějším. Do severského stylu skvěle zapadne béžovo-černý koberec Mint Rugs Hash či žluto-béžový koberec z krátkosrsté vlny  AKKAYAdo rustikálního interiéru pak béžový koberec Universal Isabella.

Koberec pod konferenční stolek

Dětský pokoj je to pravé místo pro hravé a barevné koberečky

V dětském pokoji je možné více experimentovat s barvami. Tato místnost má být veselá a nabádat k aktivitě. Pokud zde máte hodně barevný nábytek, zvolte spíše koberec v jednoduchém provedení, ať celek nepůsobí chaoticky. Další důležitá věc je protiskluzová spodní strana kvůli bezpečnosti a ideální je možnost praní v pračce. Dětský koberec King Panda tyto podmínky splňuje. Pro studenty se hodí kousky s edukativními vzory. Oblíbené jsou mapy světa, stylový je v tomto směru koberec Kesda na našem bazaru.

Kusové koberce najdou využití i v jídelnách, tady sáhněte spíše po tmavším odstínu. Také je dobré počkat až vaše děti povyrostou, abyste stále po jídle nevysávali. V poslední době jsou velice oblíbené koberce do exteriéru - na terasu či pergolu. I ty máme v nabídce, novinkou za skvělou cenu je například šedo-krémový venkovní koberec Bougari Malaga.

Koberec k posteli

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články