+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

20. 7. - 10. 8. 2024 odesíláme pouze 2x týdně, otevřeno jen po dohodě. Více v sekci Jak nakupovat

Moderní interiéry a bydlení - jak si zařídit domov v tomto stylu?

Plánujete stěhování do nového domu či bytu, nebo toužíte po přeměně původního a líbí se vám moderní bydlení? Přečtěte si tento článek, ať víte, jak na to.

moderní nábytek do předsíně

Jak na moderní interiér?

Moderní styl bydlení není úzce vymezen a může mít mnoho podob. Vždy ale převažují jednoduché rovné linie, žádné zbytečné vlnky. Moderní nábytek je maximálně praktický a účelný. V moderních interiérech se nesetkáte s poličkami, které se prohýbají pod tíhou různých skleněných a porcelánových hrníčků či sošek, ani s větším množstvím bytového textilu, který působí těžce a prostor zbytečně zaplňuje. Jsou to právě čisté vzdušné místnosti, které hrají v moderním bytě hlavní roli.

V obývacích pokojích nehledejte ani žádné velké skříně a prosklené vitríny, které zaplní celou stěnu. Moderní nábytek do obýváku znamená pořízení TV komody, decentní poličky ve stejné barvě a tím je "obývací stěna" vyřešená. Takto sladěný je set Nirvana.

Moderní nábytek do předsíně bývá většinou ve světlých tónech. Nezapomeňte na botník nebo předsíňovou skříňku, v ideálním případě poslouží i jako lavice pro pohodlné přezouvání. Pro kabáty a bundy lze volit jak volně stojící věšáky, tak i háčky na stěně, vždy záleží na dispozici místnosti. Jistě neuděláte chybu, když právě do této místnosti umístíte konzolový stolek, který využijete pro rychlé odkládání klíčů, došlé pošty i čepic, rukavic či šperků. Nezapomeňte tedy na pořízení košíčků, do kterých všechny tyto nezbytnosti uložíte.

moderní nábytek do obýváku

Moderní barvy

Ani v barvách nebudete úplně omezeni co do výběru. Spíše ale zvolte světlejší neutrálnější odstíny šedé, béžové, krémové nebo bílé. Díky tomu si pak můžete dovolit jeden hodně výrazný prvek, který rozzáří celou místnost a dodá na útulnosti. Může se jednat o pestrobarevné křeslo, nebo výraznou barevnou komodu i sošku. Tento solitér může zcela opustit myšlenku moderního stylu. Buďte originální, nechte si zrenovovat staré křeslo po babičce, bude to prostě pecka a váš interiér tím dostane osobitý ráz.

Přestože je tento styl skoupý na zbytečnosti, nezapomeňte na moderní dekorace do bytu, které doladí konečný výsledek. Nijak to nepřehánějte, ale květiny, sošky nebo obrázky na stěnách v rozumné míře rozhodně neuškodí.

Jestli si nevíte úplně rady a potřebujete inspiraci, nahlédněte do kategorie Moderní bydlení.

moderní bydlení

Autor článku: Tereza Stará

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články