+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

20. 7. - 10. 8. 2024 odesíláme pouze 2x týdně, otevřeno jen po dohodě. Více v sekci Jak nakupovat

Krásné retro stolní lampy naleznete v našem bazaru

Retro styl se opět těší velké oblibě a vrací se v podobě nábytku, dekorací i doplňků. Není tedy divu, že i retro stolní lampy se dostávají do popředí zájmu. Nemusí to však znamenat, že by se v tomto duchu měl nést celý Váš interiér. Stačí jeden kousek jako solitér, který skvěle doplní jinak moderně vybavenou místnost.

retro stolní lampičky

Co znamená retro?

Pojem retro je všeobecně spjat s něčím minulým, vracíme zpět k něčemu, co bylo kdysi běžné a používané. U nás je retro styl spojován především s obdobím od konce 50. let do 70. let 20. století a často se tomuto stylu říká bruselský. Tato doba byla spojena s nábytkem v pastelových barvách, komodách na nožíčkách, oblých tvarech. Pokud bychom se měli zaměřit přímo na retro lampy, pak převažoval materiál kov, který mohl být doplněn o plastové nebo překližkové části a případně o textilní stínítko. A protože se retro vrací do módy a ne každý má na půdě schovaný nějaký ten starý kousek, roste poptávka po napodobeninách retro stolních lampiček, které byste často jen stěží rozpoznali od originálu. Stolní lampy retro zkrátka mají své příznivce a tomu se přizpůsobuje nabídka na trhu.

stolní lampa retro

Retro stolní lampa jako designový solitér

Jak již bylo zmíněno, rozhodně nemusíte měnit celý interiér, pokud jste propadli kouzlu retro prvků. Naopak, jedna retro lampa dokáže oživit pracovnu, ale i noční stolek v ložnici. Stolní lampa Thai Natura Rung tvarově splňuje retro vzhled. Malá retro stolní lampička Kira s plastovým stínítkem může být umístěna na komodu i na parapet. Stolní lampičky retro mohou dělat radost jak na psacím stole v pokojíčku, tak i v designově zařízené pracovně či kanceláři. Nebojte se tohoto stylu a vpusťte ho k sobě domů.

retro lampa

Autor článku: Tereza Stará

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články