+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Na životním prostředí nám záleží

V naší rodinné firmě pro vás vybíráme a prodáváme zboží „s lehkou vráskou“. Jedná se o krásné produkty, které však byly určeny k likvidaci, protože vykazovaly poškození nebo vadu. Společně s dodavateli jsme se shodli na tom, že vše nemusí nutně skončit na skládce, ale většina zboží může dostat druhou šanci. Radost tak náš sortiment dělá hlavně těm, kteří mají rádi značkový a kvalitní nábytek za zlomek původní ceny.

Jak se dělá z 15 tun odpadu 1 tuna ♻️

Vše začíná příjezdem kamionu, který nám doveze poškozené věci o celkovém objemu kolem 15 tun.

Příjezd kamionu s poškozenými produkty o hmotnosti více než 15 tun

Rozjede se koloběh třídění. Ten začíná již v momentě, kdy rozbalíme palety. Veškerý obalový materiál, do kterého byly palety zabaleny, uskladníme, a následně využijeme jako výplň pro balení křehkých zásilek. Stejně tak znovu zrecyklujeme palety a kartonové obaly pro následné balení. Tím se hned v úvodu sníží množství odpadu na minimum. Zároveň nepodpoříme vznik nových obalových materiálů.

Poškozený nábytek pak prochází našima rukama

Poškozený nábytek pak prochází našima rukama

Dostává „lásku“, aby mohl dále sloužit novým majitelům. To se odehrává v naší plně vybavené truhlářské dílně, kterou jsme využívali při naší předchozí činnosti. Díky našemu odbornému zásahu je původní poškození téměř neviditelné.

Některé kusy jsou sice nepoškozené, ale za to nekompletní. Na první pohled by se mohlo zdát, že stolek bez desky nebo samotné bočnice postele jsou k ničemu, opak je však pravdou. Naši zákazníci nás nepřestávají udivovat, jak skvěle si s těmito „handicapy“ poradí. :-)

Na začátku jsme měli mnoho obav, zda se vůbec najde někdo, kdo by měl o tento druh zboží zájem. Ty však rychle odezněly. Naši zákazníci nás doslova zaplavují pozitivními reakcemi. Říkají, že tyto kousky podporují fantazii a kreativitu. Velký dík tedy patří právě vám všem, kteří podporujete naši eco myšlenku koupí nekompletního produktu.

Využití zdánlivě nevyužitelných produktů z našeho e-shopu BAZARMS-HK Hradec Králové
Využití zdánlivě nevyužitelných produktů z našeho e-shopu BAZARMS-HK Hradec Králové

Kolegové „si vzali“ eco za své ✅

Naši skladníci v letošním roce „zelenou“ myšlenku ještě spontánně povýšili. Došly nám totiž dřevěné tyčky k sazeničkám rajčat a paprik na naší mini zahrádce u skladu. A tak náš tým využil tyčky k WC setům. Ty by už opravdu musely skončit na skládce, protože k nim chyběly podstatné části, ale my neradi vyhazujeme, proto jsme je použili jako oporu k sazeničkám. :-)

V závěru koloběhu sice nějaký odpad stejně zůstane (hodně znečištěné obaly, rozbité nádobí nebo zkrátka opravdu nepoužitelné kusy). Z původních 15 tun se však tímto procesem dostaneme sotva na 1 tunu, a to nám přijde jako velmi slušný výsledek.

Možná se to zdá v celosvětovém měřítku jako „kapka v moři“, ale kde jinde začít než u sebe. Malými krůčky může ke snižování odpadu přispět každý z nás. V tomto případě si pak jako bonus domů odnesete pěkný kousek nábytku nebo dekorace, takže radost dvojnásobná.

Oprava poškozeného odkládacího stolku Really Nice Things

Oprava ulomené nohy, černý konferenční stolek Teulat Atlas


 

Jak naložit se zaslaným obalovým materiálem

Jak roztřídit obal a výplně námi zaslaných balíčků

Na naše zásilky používáme kartony, kartonové krabice, strečové fólie a mix měkkých obalů, které ochrání křehké věci. Kartony patří do modrých kontejnerů na papíry, průhledné obaly a výztuže patří do žlutých kontejnerů na plasty. Pokud byste ale chtěli všechny obaly znovu zrecyklovat, můžete je odnést na některé ze sběrných míst, které jsou, stejně jako my, zapojeny do programu Kam s ním?

 

Tereza a Michal z BAZARMS-HK ❤️