+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Dětský koberec rozveselí každé dítko

Nezbytnou součástí dětského pokoje je koberec. Možná si tím zprvu nebudete jistí, ale v tomto článku vás přesvědčíme o opaku. Pro dětské nožičky je dotek tepla velmi příjemný, na rozdíl od tvrdé a mnohdy studené podlahy. Navíc mají dětské koberce mnoho výhod, o kterých většinou ani nevíte. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství materiálů, velikostí a vzorů tohoto produktu. Máte tedy velkou možnost výběru. Pojďte spolu s námi udělat dětem radost jedním z našich originálních koberců, které nabízíme na našem e-shopu.

dětský kusový koberec

Koberec do dětského pokoje ocení nejen děti, ale i rodiče

Jak jsme již výše zmínili, koberec je velmi příjemný na dotek. Dává nám pocit tepla a pohodlí. Zvláště je doporučován do dětských pokojů, protože děti tráví většinu času hraním na zemi. Další výhodou, kterou ocení rodiče a sousedi, je tlumení zvuku. Slýcháme i argumenty, že je to chytač prachu. To už dávno neplatí. Nemusíte mít obavy, dnes se vyrábí antistatické koberce, které odpuzují prach. Je ale třeba dát si pozor při jeho výběru. Doporučujeme krátký vlas, ze kterého nečistoty snáze vysajete. Mnoho koberců je dnes možné vyprat i v pračce. Dalším důležitým bodem je, aby byl koberec bezpečný, tedy protiskluzový.

koberec do dětského pokoje

Mám zvolit jednobarevný či vzorovaný koberec?

Barvy na nás působí celý život. Proto je třeba dát si záležet i při výběru koberce. Chytrou a promyšlenou volbou barvy je možné podpořit či utlumit dětský temperament. Například modrá barva zklidňuje a žlutá vybízí k větší aktivitě. Máte doma malého lumpa, který ani chvilku neposedí? Zkuste ho zkrotit s tmavě modrým kobercem Milano. Naopak žlutý koberec Milano bude vašeho knihomola lákat k větší aktivitě a zájmu o okolní věci.

Do dětského pokoje byste měli vybrat veselé a hravé barvy, které v dítěti mohou podpořit kreativitu. Vyvarujte se černé a červené barvy, které naopak působí depresivně. Zde můžete popustit uzdu své fantazii. K dostání jsou koberce s motivy zvířátek, s edukativními motivy či koberce obsahující herní prvek. Tím je například dětský zelený koberec Zala Living Football, 160 x 240 cm. Je vytvořen v designu fotbalového hřiště a zamiluje si ho každý kluk.

Jemně působí motivy oblíbených postaviček, které se hodí do pokoje miminka i předškoláka. Slečny uvítají dětský protiskluzový koberec Chilai Little Princess, 140 x 190 cm a chlapci dětský koberec Confetti Cloudy s modrými motivy nebe.

dětský koberec

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články