+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

20. 7. - 10. 8. 2024 odesíláme pouze 2x týdně, otevřeno jen po dohodě. Více v sekci Jak nakupovat

Jak vybrat správnou šířku postele

Jak vybrat správnou šířku postele? To je téma dnešního článku. Protože ruku na srdce, spánek je jedna z nejdůležitějších činností v našem životě. Proto bychom měli dbát na kvalitní výběr postele, matrace a ostatních lůžkovin. Při spánku je třeba mít kolem sebe dostatek prostoru. Právě toto vědomí, že nebudeme nikoho vedle sebe utiskovat či nebude hrozit pád z postele, nám umožní ničím nerušený spánek.

postel 160x200

Jak vybrat správnou šířku manželské postele?

Nejčastěji pořizovaným rozměrem manželské postele, tedy dvojpostele, je 160x200 cm. Pokud však máte k dispozici větší prostor, dalším klasickým rozměrem je 180x200 cm. Naše doporučení je zvolit větší šířku. Budete mít více místa na spaní a pokud máte rodinu, jistě u vás někdy přespí i děti. V takových chvílích teprve oceníte těch 20 cm navíc, které se na první pohled mohou zdát zanedbatelné. Na našem e-shopu máme velký výběr krásných postelí, jedním příkladem za všechny je Dvoulůžková postel Skandica Visby Poznan

Vybíráte postel pro dva? Potom najděte společný kompromis, aby vyhovoval oběma. To se týká jak velikosti postele, tak matrací a vybavení celé ložnice. Zde pro vás máme ještě jeden tip. Volte spíše dvě matrace než jednu větší společnou. Při spaní budete partnera méně budit a péče o potahy je také jednodušší.

 postel 180x200

Při výběru jednolůžka je důležitá jeho šířka

Jednolůžko si pořizují lidé, kteří žijí sami v menších bytech. Další místo, kde se s nimi můžeme setkat, je dětský pokojíček či pokoj pro hosty. Minimální šířka je v těchto případech 90 cm. Pro vaše větší pohodlí však doporučujeme jednolůžka ve velikostech 120x200 cm či dokonce 140x200 cm. Záleží opět na prostoru.

Dětské postele mohou mít i kratší délku. I zde pro vás máme tipy z našeho bazaru. Děti budou jistě nadšení z bílé dětské postele Flexa Dots, 90 x 190 cm. K dětským postelím je z důvodu bezpečnosti lepší pořizovat i boční zábranu, na to nezapomeňte.

Samozřejmě, pokud máte velký dětský pokoj, není problém koupit menší dvojlůžko. Určitě to znáte, čtení pohádek a uspávání je pak i pro vás jednodušší, když se můžete vedle dítěte natáhnout. Teď už stačí jen vybrat kvalitní matrace, stylové povlečení a krásné sny k vám přijdou samy.

manželská postel 180x200

Autor článku: Petra Králová

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články