+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Proč postel z palet není dobrý nápad

Postel z palet je aktuálně velmi oblíbeným módním trendem. Z toho důvodu věnujeme dnešní článek právě tomuto tématu. Představíme vám návod, jak udělat postel z palet a zároveň vás seznámíme s klady i zápory paletové postele. Nabídneme i jiné varianty, jak si pořídit stylovou postel. Spánek je totiž jedna z nejdůležitějších věcí v životě, proto věnujte výběru postele velkou pozornost.

postel z dřevěných palet

Jak postavit postel z palet

Palety dnes seženete bez větších problémů. Stačí se podívat na internet, na bazary či k sousedovi přes plot. Dejte si ale velký pozor, jaké palety kupujete. Vyvarujte se kouskům s označením MB, poněvadž přepravovali chemikálie. Je lepší koupit palety s označením IPCC, které jsou zcela bezpečné. Rozměr by měl být o trochu větší než matrace a rozestup lamel minimálně 5 cm kvůli proudění vzduchu.

Důležité je také opracování jejich povrchu, aby vás netrápily třísky. Většinou je nutné palety ohoblovat a obrousit. Nakonec přichází na řadu otázka, jak spojit postel z palet. Spojení palet k sobě můžete zajistit pomocí hřebíků a vrutů. Ideální je postupovat podle video návodů „postel z palet jak na to“ a nebo „postel z palet návod“, které jsou dnes běžně dostupné na internetu. Více o výrobě postele z palet se také dozvíte v našem článku.

Nevýhody postelí z palet

I když je tento typ home-made postelí velmi oblíbený, má mnoho nevýhod. Než se pro tuto postel rozhodnete, raději se s nimi seznamte. Patří mezi ně například:

  • Pokud se palety dobře nezpracují, mohou z nich odstávat kousky dřeva a třísky
  • Většina palet obsahuje chemikálie, kterými jsou napuštěny
  • Dřevo hodně chytá prach, je třeba palety často otírat
  • Matrace na paletový nábytek je třeba vybírat z přírodních a prodyšných materiálů
  • Potřebujete základní nářadí a alespoň nějakou zručnost na zhotovení této postele

postel z palet 180x200

Alternativa k paletovým postelím

Líbila by se vám manželská postel z palet, ale nejste si jisti komfortem? Nebo patříte mezi ty, kteří nechtějí s vybíráním palet a montováním ztrácet čas? Máme pro vás tipy na stylové postele z našeho bazaru. Máme je skladem a za bezkonkurenční ceny. Nemusíte složitě hledat palety, matrace a spojovací materiál. Stačí si jen vybrat tu správnou, již vyrobenou postel.

Upřednostňujete dřevo? Potom vás učaruje dvoulůžková postel s čelem a lampičkami Karup Design Peek, 180 x 200 cm. Nabízí praktický otvor pro kabel na nabíječku a také prostor na odložení knihy ze zadní strany čela. Navíc jsou součástí lampičky z každé strany postele.

Pokud se vám u postele líbí mohutnější čelo, olivově zelená postel s přírodními nohami Vivonita Kent, 140 x 200 cm dodá vaší ložnici elegantní vzhled. Nemůžeme zapomenout ani na krémovou postel Vivonita Allon v klasickém nadčasovém stylu.

manželská postel z palet

Autor článku: Petra Králová

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články