+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Dřevotřísková deska surová

Co je dřevotřísková deska surová? Dřevotřískové desky jsou vyrobeny z pilin, malých třísek dřeva, a to jak nového, tak recyklovaného. Mohou obsahovat i různé kousky plastu a jiných materiálů, to však jen v zanedbatelném množství. Všechny tyto materiály jsou většinou spojeny formaldehydovou pryskyřicí. Vyrábějí se jak surové - vhodné na nepohledové části, tak dále povrchově upravené - dýhou, folií, laminátem atd., kde již dotváří konečný vzhled. Povrch surové dřevotřískové desky může být broušený i nebroušený. Tyto desky se využívají ve stavebnictví i v nábytkářském průmyslu. Lze je využít též jako obalové či prokladové k ochraně zboží při přepravě.

Rozměry dřevotřískových desek

Vyrábějí se v různých tloušťkách, nejčastěji používané jsou  tloušťky 16 a 18 mm. Surová dřevotřísková deska patří k levným velkoplošným materiálům. Nejčastější rozměr surové dřevotřískové desky v nábytkářství je 2800 x 2070 mm, lze však zakoupit i jiné velikosti. Ve stavebnictví se využívají dřevotřískové desky opatřeny perem a drážkou, např. na vyrovnávací konstrukce podlah. Najít je můžete pod zkratkou DTD. Dřevotřískové desky lze spojovat vruty, kolíky, lamelami, konfirmáty atd.

Dřevotřísková deska surová - povrch desky

Výše uvedené informace by vám měly stačit ke správnému rozhodnutí při výběru materiálů. V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit dole v chatu :-)
 
Autor odpovědi: Michal Starý
 Michal Starý
 

Zobrazit všechny popisky materiálů v našem slovníku pojmů

Nábytek za outletové ceny_blog2