+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Poznejte krásu a výhody talířů a nádobí z kameniny

Porcelánové talíře jsou všem moc dobře známé, je to taková klasika, možná dokonce pro hodně lidí sázka na jistotu. V poslední době se však do povědomí dostávají talíře z kameniny, které by jistě měly dostat šanci k bližšímu poznání.

kameninové nádobí

Nádobí z kameniny vás nadchne

Kameninové nádobí je velmi rozmanité, často jej najdete v pestrých barevných provedeních, a tak lákají především svým vzhledem. Oproti porcelánu jsou kameninové talíře těžší, bytelnější, avšak ne tak hladké a "učesané". Někomu by se tedy mohlo zdát, že mají vady, ty však patří k jejich designu. To je také jeden z důvodů, proč se asi více hodí do venkovských a rustikálně laděných interiérů. Všechny ty nedokonalosti zkrátka působí tak nějak hřejivě, útulně.

Polévkové talíře mají nástupce

V sadách kameninových talířů často najdete místo klasického polévkového talíře kameninové misky. Jsou dostatečně velké a oproti běžným talířům na polévku mají vyšší okraje, takže je to vhodnější i pro děti a navíc kamenina se udrží déle teplá, takže vám jídlo rychle nevychladne.

kameninové talíře sada

Co talíř, to originál

Běžným jevem je, že každý kameninový talíř má jinou barvu nebo vzor, přesto je na první pohled jasné, že patří k sobě. Vaše stolování se tak zpestří a dostane nový nádech. V sadě často najdete "do party" také kameninový hrnek, který ladí s talíři a který je neméně nápaditý.

Nespornou výhodou je možnost mytí kameninového nádobí v myčce a pokud součástí není nějaká ozdobná zlatá linka, může se dávat i do mikrovlnné trouby.

A teď už se pojďme podívat na pár barevných tipů. Pokud se bojíte výrazných barev a větších experimentů a raději sázíte na klasiku, mohli byste ocenit neutrální béžovou sadu nádobí Villa d'Este Cala Dorada. Na okrajích má elegantní zlatou linku a svým příjemným designem vás určitě nadchne. Jestli se ale nebojíte, popustěte uzdu své fantazii a sáhněte po některých odvážnějších barevných kombinacích. Špičkou je v této oblasti italská značka Villa d'Este, která má tak širokou a různorodou nabídku, že si na své přijde opravdu každý. Z toho však vyvstává další "problém", se kterým se nám naši zákazníci svěřují; nabídka je tak pestrá a lákavá, že často neodolají a sady nádobí mají dvě i více a ty střídají tak, aby vzor ladil s ročním obdobím.

Ale nemusíte hned pořizovat celou sadu talířů. Abyste se s kameninou nejprve seznámili, můžete začít u pořízení jednoho servírovacího talířku nebo dochucovací sady.

A když už jsme u těch talířů - máte svůj vysněný stůl, u kterého je radost se scházet? Co říkáte na Dubový jídelní stůl Rowico Mimi?

Tak dobrou chuť a užijte si příjemné stolování!

nádobí z kameniny

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články