+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Pořiďte si do ložnice stylové noční stolky

Zařizujete novou ložnici? Nebo byste této místnost chtěli dát nový nádech? Upřete svou pozornost na noční stolek. Tento mnohdy přehlížený kus nábytku může být skvělým designovým prvkem, který pokoj oživí a zároveň poslouží i praktickým věcem. Jaký kousek pro vaši ložnici bude ten pravý? To nechte na nás a čtěte dále. Postupně si vysvětlíme jaký stolek zvolit, jaká je jeho ideální výška vůči posteli a také si řekneme, zda je lepší stolek na stěně nebo volně stojící s nohami.

Velikost nočního stolku

Při výběru nočního stolku hraje důležitou roli postel, kterou byste si měli pořídit jako první. Ta musí splňovat všechny vaše nároky na pohodlný spánek, jelikož v posteli trávíme velkou část života a správný spánek je velice důležitý pro každodenní regeneraci těla. Stolek v ložnici  by měl ladit s postelí a být přibližně stejně vysoký, aby vám nevadil a neblokoval přístup k posteli. Zároveň chcete mít jeho úložný i odkládací prostor pěkně po ruce, abyste se nemuseli pro všechny věci v něm umístěné natahovat či naklánět z postele.

Běžná šířka nočního stolku je 40 - 60 cm a hloubka 30 - 40 cm. Při volbě šířky a hloubky nočního stolku je nutné si říct, jak bude stolek využíván. Pokud na něj chcete umístit lampičku nebo dekorace jako je váza či svíčka, bude pro vás vhodnější model, který bude mít větší rozměry, tak aby po umístění dekorací zůstalo na stolku i kousek volného prostoru k odkládání knih, hodinek, brýlí, kapesníků a dalších osobních potřeb. Nesmíme zapomínat, že v dnešní digitální době stolek slouží k odložení mobilního telefonu nebo tabletu, který může před usínáním sloužit pro poslech podcastů či relaxační hudby. Na to nám navazuje nutnost tento přístroj nabíjet, aby byl na ráno připravený pro plnohodnotné použití. Proto nezapomeňte na elektrické zásuvky umístěné vedle postele. Ty zároveň využijete pro zapojení lampičky.

Elektrické zásuvky jako nutnost u postele

Pojďme se teď u problematiky elektrických zásuvek vedle postele pozastavit. Už při plánování ložnice je tato skutečnost důležitá a z naší praxe vyplívá, že je velmi často podceňovaná. Když plánujete ložnici, tak jako první na řadě, co vybíráte, je postel. Ta zcela jistě patří k tomu nejdůležiťějšímu. V moment, kdy máte postel vybranou, znáte její šířku. Tento rozměr je velmi důležitý a z něho vycházejte, když přemýšlíte, kde přesně postel bude stát. Pokud už víte přesné místo pro umístění postele v ložnici, můžete do volně vzniklého prostoru začít plánovat noční stolek. Určitě bych doporučil nevyplnit postelí a nočními stolky celou stěnu místnosti, a to hlavně s ohledem na to, že ložnice patří už ze své podstaty ke studenějším místnostem a zároveň i k místnosti s vyšší vlhkostí. Takže pokud byste celou stěnu určenou pro postel a noční stolky zastavěli nábytkem, mohlo by se stát, že dojde za postelí a stolky k tvorbě plísní. Vždy je lepší, aby za nábytkem vznikl volný prostor pro cirkulaci vzduchu.

Jestli jste se už rozhodli o velikosti nočních stolků, zamyslete se nad tím, zda stolek bude viset na zdi nebo bude volně stojící. Také se můžete setkat s variantou stolku, který je pevnou součástí postele a nepotřebuje zavěšení na stěnu nebo podpěrné nohy - zde se však jedná o jednoduché lehké stolky s menším úložným prostorem. V případě stolku s nohami můžete elektrické zásuvky umístit například pod spodní desku stolku nebo z jeho boku. Špatným řešením je umístění za nočním stolkem, jelikož při použití lampy, telefonu nebo jiných spotřebičů dojde k odsunutí stolku od stěny a to znamená, že vám za stolkem vznikne velká 5-8 cm mezera, za kterou vám budou zapadávat věci. Další variantou je stolek, který nemá nožičky a stojí rovnou na zemi. U takového stolku většinou bývá ve vrchní části zásuvka a dole dvířka či otevřený prostor. Zde ideálním řešením umístit elektrické zásuvky do spodní části stolku nebo vedle něj. Varianta umístění za stolek je nepřípustná stejně jako u předchozího případu. Třetím typem nočního stolku je pověšení na zeď, kde musíte myslet nejen na umístění elektrických zásuvek (vedle stolku, do volného prostoru pod vrchní deskou nebo zásuvkou nočního stolku). Hlavně ale myslete na to, že ve zdi povedou kabely a vy budete muset stolek za pomoci šroubů a hmoždinek pověsit na zeď a tyto kabely by vám při špatném rozplánování mohly natropit spoustu potíží.

Ať už zvolíte jakoukoliv zmíněnou variantu nočního stolku, počítejte s tím, že od každého spotřebiče vám vede kabel a není moc vzhledné tyto kabely tahat po povrchu postele či stolku. Ke správnému vedení volných kabelů použijte kabelové průchodky, které umístíte do plochy stolu a za pomocí dalších otvorů je dovedete přímou cestou k elektrické zásuvce. Při umístění elektrické zásuvky ve stolku dbejte na to, aby vám nevyšla za šuplík a pak nebránila jeho zasunutí při zapojení spotřebičů.

Jednou z možností, na kterou v dnešní době nesmíme zapomenout, a vyřešilo by to spoustu problémů s kabely, je bezdrátové ovládání světla ale i bezdrátové nabíjení - o těchto možnostech si ale napíšeme v jiném článku někdy později, avšak je to cesta, kterou je možné se vydat.

Napadá mě ještě jedna věc, na kterou je potřeba myslet při volbě, zda stolek zavěsit na zeď nebo ho nechat na nohách, a to je robotický vysavač, který je čím dál častěji součástí domácnosti. Pokud i u vás patří robotický vysavač do rodiny, tak zvolte spíše stolek pověšený na stěně nebo takový, který nemá nožičky, tak aby nic nebránilo důkladnému vysávání. Všichni víme, že v ložnici dochází k většímu víření a usazovaní prachu, a to třeba i při obyčejném naklepávání peřin.

designový noční stolek

Jaký designový noční stolek bude zapadat do vašeho interiéru?

Jste vyznavačem čistého a prosvětleného nordic stylu? Pak je vaše manželská postel určitě v bílé barvě či v dekoru světlého dřeva. Tím pravým kouskem do vaší ložnice bude bílý noční stolek ALABAMA. Jako další v řadě vás určitě nadchne bílý noční stolek GiuliaChytrým řešením je také sladit čelo postele se stolkem. Do skandinávských prostorů je ideální například čalouněné čelo postele Bobochic Sary Light. Ti z vás, kteří noční stolek využívají třeba jen pro odložení sklenice s vodou, mohou vybírat mezi jednoduššími minimalistickými stolky. Krásným příkladem je bílý noční stolek Tomasucci Turneta. Ložnici lze ve finále ještě doplnit o designové doplňky, které má náš outlet nábytku také v nabídce.

Pro milovníky industriálního stylu nabízíme model CAIROkovovým podnožím a praktickou zásuvkou. Bude se vyjímat v interiéru, kterému vévodí tmavší dřevo, kov a cihly.

Proč noční stolky od nás?

Noční stolky máme skladem
Všechny produkty jsou připraveny k rychlé expedici
Odborně smontováno
Noční stolky jsou již sestavené, takže šetříte čas (a své nervy)
Designové kousky za skvělou cenu
Nabízíme unikátní designové kousky za rozumnou cenu

 

Noční stolek z bazaru ms

Moderní stolky najdou své místo i v dětském pokoji

Znáte to, starší děti musí mít vše nové a „in“. Udělejte jim radost posledním výstřelkem ve světě nočních stolků. Dřevěný noční stolek Kave Home Gerald s prvky retra určitě ocení. Jednak získají v pokoji další úložný prostor a za druhé budou mít konečně odkládací plochu u postele, aby vše nekončilo na zemi.

Bezpečnost vždy na prvním místě

Ještě malý typ na závěr: máte-li noční stolek vedle postele v dětském pokoji nebo i v ložnici, kde vaše malé dítě občas přespí, určite nezapomeňte do volných nevyužitých elektrických zásuvek umístit kryty otvoru elektrické zásuvky. No znáte to, dítě se povaluje v posteli, kouká na pohádku do telefonu či tabletu, šmatlá ručičkou a prstíkama kolem sebe, aniž by si to uvědomovalo a v těchto momentech by mohlo dojít k úrazu. Zvlášt pokud máte elektrickou zásuvku umístěnou v urovni ložné plochy postele.

Dřevěný noční stolek

Výběrem nočního stolku podle velikosti, stylu bydlení a způsobu umístění to zdaleka nekončí - tak, abyste měli před nákupem 100% informací a na jejich základě se rozhodovali, doporučujeme pokračovat ve čtení dalších článků o nočních stolcích a ložnici, kde se vše potřebné dozvíte ješte před samotným nákupem. 

Ostatní články o nočních stolcích, které vám pomůžou s výběrem

Výše uvedené informace by vám měli stačit ke správnému výběru nočních stolku. V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit dole v chatu :-)
 

Pokud je vám vše jasné, utíkejte vybírat!

 
Autor článku: Michal Starý
 Michal Starý
 

Zobrazit další blogové články

Nakupte za outletové ceny_blog