+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Vintage lustry a lampy se stanou originálním doplňkem vašeho domova

Návrat k přírodě a do dob minulých je aktuálně téma ve všech oblastech. Samozřejmě se dotýká i bytového designu. Mnoho lidí si zařizuje domácnost přírodními materiály a inspiruje se nábytkem z minulého století. Pokud jste se pro tento styl rozhodli také, je třeba dbát i na ty nejmenší detaily. V tomto článku bychom vám chtěli poradit, jaké vintage osvětlení si pořídit. Jak už je u nás zvykem, přidáme i pár tipů z našeho e-shopu.

lustr vintage

Nechte vintage svítidla, aby ozářila váš byt

Co se bytových interiérů týče, v poslední době je trendem provence, rustikální a anglický styl. Do všech těchto směrů se hodí vintage lustry, lampičky a jiná svítidla. Pozor jen, pokud máte pokoje zařízené ve vysokém lesku v duchu moderny, tyto bytové doplňky vynechte. Vintage osvětlení je také ta pravá volba pro chaty a chalupy. Podtrhne zde kouzlo venkovské atmosféry.

Vintage světla se hodí do bytů, kde převládají přírodní materiály a ožívá minulost. Typickými znaky jsou dřevo a kov. Nemějte obavy, sice má toto osvětlení rustikální vzhled, ale je vyráběno moderní technologií, kde se dbá na bezpečnost. Když už se rozhodnete pro tyto doplňky, máte výhodu, že je můžete sladit. Jak nástěnné či stolní lampičky, lustry a stojící lampy mohou být ve stejném dekoru. Dnes je na trhu velké množství těchto výrobků. Nemusíte však chodit daleko, na našem bazaru máme těchto produktů dostatek.

vintage světlo

Vintage lustr se stane skvostnou dominantou domova

Kde tedy začít? U stropu. Dřevěné stropní závěsné svítidlo Demir, s pěti žárovkami si určitě zamilujete. Přináší hřejivý pocit, zvlášť, když jej rozsvítíte. Je vyrobené v přírodním stylu a kombinuje dřevo a kov. Teď pod něj ještě pořídit kvalitní jídelní stůl z masivu a židle. Výsledek vás ohromí. Pokud se vám líbí spíše oblé tvary, potom je pro vás trefa do černého závěsné svítidlo Alara Yanik. Je z habrového dřeva a hodí se i do rustikálních interiérů. Dalším tipem od nás je stylové závěsné svítidlo z habrového dřeva Simona.

Zalíbil se vám tento styl natolik, že jím chcete vybavit všechny místnosti? Dobrá volba. Na chodby a do hal můžete pověsit na zeď nástěnné svítidlo z borovicového dřeva Galinos, které má opravdu originální vzhled. Svým světlem bude provázet domem vás i návštěvy.

Do ložnice doporučujeme bílo-hnědou stolní vintage lampu Lamkur, která se bude vyjímat na nočním stolku. Jako vintage lustr pak bude vaší ložnici slušet závěsné svítidlo Opviq lights Orion v antické zlaté barvě. Přejeme vám příjemné pořízení.

stropní svítidla vintage

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články