+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Návrh zahradní domek pro děti se skluzavkou

Pokud jste se rozhodli, že svým dětem pořídíte zahradní domek, určitě nebudete litovat. Vaše děti to zabaví, vyřádí se a vy tak nemusíte stále vymýšlet program. Nejlepší volbou je zvolit dřevěnou konstrukci s hranoly, je to velmi odolné, bytelné a také to dobře vypadá.

Jak postavit zahradní domeček pro děti?

Zahradní domeček můžete postavit sami, pokud s tím máte trochu zkušeností. Pokud ne, obraťte se na truhláře. Při stavbě je důležité dbát na bezpečnost a kvalitu materiálu. Pro dětský domek se skluzavkou a houpačkou jsou nejlepší dřevěné smrkové hranoly, které jsou dostatečně pevné a odolné. Je ovšem důležité zajistit, aby byl dobře opracovaný a ošetřený ochrannou vrstvou, která zaručí dlouhou životnost.
 
Zahradní dřevěná  konstrukce se skluzavkou a houpačkou
Domeček by měl mít dostatečně pevnou konstrukci, aby byl stabilní a bezpečný. Z jedné strany vede do domečku žebřík, z druhé strany se sjíždí po skluzavce. Na boku je síť z lana pro lezení. Můžete přidat i houpačku, která vaše děti jistě potěší. Pod zahradní domeček můžete umístit malé pískoviště, zvláště pokud máte malé děti. Pískoviště by mělo být umístěno na pevné a rovné ploše. Doporučuje se zakoupit kvalitní písek, který bude pro děti příjemný na dotek a bezpečný pro používání.
Zahradní dřevěná  konstrukce se skluzavkou a houpačkou - pohled na schody

Jak zajistit bezpečnost?

Při stavbě domku myslete na pevné ukotvení, aby byla celá stavba bezpečná. Vhodným řešením je použití pevného lanovízu, které bude držet houpačku a zaručí bezpečnost při používání. Konstrukce by měla být zabezpečena proti pohybu a nárazům.
Zahradní dřevěná  konstrukce se skluzavkou a houpačkou - pohled na skluzavku
 
Všechny dřevěné části musí být ošetřeny kvalitní ochrannou vrstvou, aby byly chráněny před poškozením vlivem povětrnostních podmínek a především vlhkosti. Ideální je použití voskové vodouředitelné povrchové úpravy značky Sayerlack, která je vysoce kvalitní a zaručí dlouhou životnost konstrukce.
Dalším důležitým faktorem je volba vhodných přídavných prvků, jako jsou schůdky, skluzavka, síť z lana i houpačka. Všechny tyto věci by měly být pevně ukotveny. Dbejte na to, aby byly všechny průřezy dostatečně velké a aby byly všechny hrany ošetřeny a nedocházelo k nebezpečnému zranění.
V neposlední řadě je důležité dávat na děti neustále pozor, děti by měly být vždy pod dohledem dospělé osoby a používání domečku by mělo být v souladu s věkem a dovednostmi dítěte.
 
Zahradní dřevěná  konstrukce se skluzavkou a houpačkou výkres s rozměry pro výrobu
 
Zahradní domeček s houpačkou, skluzavkou a pískovištěm je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, kteří chtějí trávit více času venku. Dřevěná konstrukce s hranoly je nejen pevná a odolná, ale také dobře vypadá. Dbejte však na to, aby byla konstrukce bezpečná a aby byly všechny prvky ošetřeny kvalitní ochrannou vrstvou. S takovýmto zahradním domečkem si děti určitě vyhrají dlouhé roky.
 
 
 
 
Zahradní dřevěná  konstrukce se skluzavkou a houpačkou - výkres s rozměry - půdorys
 
 Zahradní dřevěná  konstrukce se skluzavkou houpačkou výkres   boční pohled
Autor článku: Michal Starý
 Michal Starý

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články

Nábytek za outletové ceny_blog2