+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Jak a čím natřít zahradní nábytek aneb už je pomalu čas na údržbu

Zima se s námi pomalu loučí a o slovo se už hlásí jaro. Jako první vytáhneme na terasu zahradní nábytek. Je však třeba o něj pečovat, a to hlavně o ten dřevěný. Minimálně dvakrát za rok si zaslouží vaši pozornost v podobě ošetření a nátěru, aby vám dobře posloužil i do další sezóny. Takovouto častou údržbou si zajistíte nejen ochranu dřeva před vnějšími vlivy, ale navíc pokud údržbu 2x ročně budete provádět pravidelně, zůstane vám povrch dřeva stále pěkný jako u nábytku nového a nedojde k jeho stárnutí a zešednutí. Tento postup můžete dvakrát ročně aplikovat i u dřevěných teras a tím zachovat její přirozenou krásu. Nejste si jistí, jak vdechnout dřevěnému zahradnímu nábytku nový život? Od toho jsme tu my, rádi vám poradíme, aby byla radost popíjet venku kávu a bavit se s přáteli ve vašem venkovním posezení.

nátěr zahradní nábytku

Dřevěný zahradní nábytek si zaslouží vaši péči

Nábytek ze dřeva je krásný, vyloženě splyne s venkovním prostředím. Než však začneme stůl a židle na zahradě používat, dodejme mu nový svěží vzhled. Prodloužíme tak jeho životnost a budeme si ho více užívat. Nejprve je třeba povrch očistit od nečistot. Povrch můžete nejprve omýt obyčejnou vodou bez saponátu, nechte důkladně oschnout a následně použijte jemný brusný papír zrnitost 220. Dobře se vám bude pracovat třeba se čtyřstrannou brusnou houbičkou. Po jemném opatrném přebroušení odstraňte z povrchu prach z broušení. Pak již máte povrch připravený na renovaci nátěru. Před nátěrem je nutné si uvědomit, jaký typ dřeva máme doma, dále jestli již dřevo bylo dříve natřeno a hlavně jakým typem nátěrové hmoty (vodou ředitelný nátěr, olej, syntetický nátěr slabovrstvý či silnovrstvý). Pro cizokrajné a tvrdé dřevo doporučujeme ošetření olejem, ale i dřevo modřínové si s tímto typem nátěrové hmoty velmi dobře rozumí. Olej bychom měli aplikovat dvakrát ročně - jednou před sezonou a pak po sezoně s nadcházejícím podzimem.

Pokud povrchově upravujete měkké dřevo, tedy smrk či borovici, můžete použít tenkovrstvou lazuru, se kterou se vám bude dobře pracovat a navíc se vám v budoucnu bude snáze udržovat oproti lazuře silnovrstvé. Dřevo bez pravidelné péče začíná časem šedivět. V tom případě je vhodný čistič na dřevo, který nechte hodinu působit. Poté nábytek opláchněte vodou a nechte povrch zcela uschnout. Další možností je šedivé skvrny zbrousit, nanést impregnaci a pak zahradní nábytek znovu natřít. Velmi kvalitní nátěrové hmoty na zahradní nábytek a terasy nabízí značka Adler, a to včetně přípravku na boj se zešednutým nábytkem a povrchem teras.

renovace zahradního nábytku

Vsaďte na bezúdržbový ratanový nábytek

Nechce se vám dřevěné venkovní posezení stále natírat? Nemáte čas na jeho údržbu? Potom pro vás máme řešení. Kupte si zahradní nábytek z umělého ratanu nebo s hliníkovou konstrukcí a povrchem z umělého dřeva, kdy se většinou jedná o o výrobek ze směsi dřeva a plastu. Protože jediné, co tento materiál vyžaduje, je občasné umytí a setření nečistot mýdlovou vodou. Žádné natírání, broušení či lazury.

Kupte si nový set z našeho e-shopu, kde máme zahradní produkty skladem a ihned k doručení. Například zahradní set nábytku z umělého ratanu Femor si určitě oblíbíte. A nejen kvůli jeho stylovému vzhledu. Je totiž velice jednoduchý a elegantní a snadno je složíte a uskladníte. Rádi pijete ranní kávu na terase či při západu slunce? U zahradního stolu Neapol cappuccino se při tom budete cítit báječně. Pokud hledáte větší zahradní stůl z ratanu, bude vám vyhovovat stůl Florence 150 cappuccino.

údržba dřevěného zahradního nábytku

Pokud by vám výše uvedené informace nestačily, můžete se na nás obrátit dole v chatu :-)

Autor článku: Michal Starý
 Michal Starý
 

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články

Nábytek za outletové ceny_blog2