+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Jak opravit desku zahradního stolu z artwood lamel

Na co se nás lidé ptají: Dobrý den potřebovala bych opravit plastový stul. Došlo k vypouklině po použití svíčky ve skle. Je na to nějaký tmel?

Doplňující dotaz: Jedná se o venkovní stůl, na který svítí slunce? 

Odpověď: Ne, jen ráno chvilku

 Detail spálení od svíčky plastové artwood lamely u zahradního stolu

Naše doporučení jak postupovat při opravě poškození svíčkou u zahradního stolu z artwood lamel

Je několik možností, co udělat s poškozenou deskou zahradního stolu, která je vyrobena z plastu.

Určitě jako první, co bych zkusil, je oslovit prodejce, kde jste stůl kupovali. Velmi často se totiž stane, že mají na skladě stejný stůl, který u nich zůstal jako poškozený nebo sloužil jako výstavní kus. Seriózní prodejce, pokud bude mít produkt skladem, vám může vyjít vstříc a díl nebo i celý výrobek vám bude schopen odprodat za nějakou výhodnou cenu. Tím by bylo možné poškozenou lamelu vyměnit a nebylo by nic poznat. 

Bohužel se ale stává, že již není nikde k dostání a zde jako první co bych udělal, a to pouze v případě, že vám jde o to, poškození od tepla alespoň zaretušovat, aby nebylo tak nápadné. Vzal bych brusný papír a roztavený plast bych obrousil do hladka. Dal bych velký pozor, abyste nepoškrábali okolní plochu, na které poškození není. Následně bych použil retušovací tužku, kterou i na opravu plastu vyrábí firma König, a to v odstínu co nejbližším dekoru stolu a tím celou tu světlou část zamaloval.

Můžete jít také o něco složitější cestou, a to je za pomoci odlamovacího nože a dláta odstranit vše poškozené včetně toho vypouklého místa do hloubky cca 3 mm. Tento vzniklý prostor bych vyplnil tvrdým voskem a následně bych toto místo zaretušoval opravnou tužkou od Königu, postup naleznete v tomto článku.

Poškození plastových lamel u zahradního stolu

Další možností, která mě napadá, je pořídit dekoraci, skleněný kalíšek, dochucovací sadu nebo cokoliv jiného, co se bude ke stolu hodit, a pokud by tomu nebránila konstrukce pod poškozenou lamelu, vykroužil bych do stolu otvor, ať už kulatý nebo hranatý a do něho bych tuto dekoraci na místo poškození vsadil. Bude záležet na velikosti poškození.

Možná se nabízí ještě jedna možnost, a to otočit lamelu, pokud tedy spodní strana má stejný dekor a raději opravit pár malých otvorů po vrutech než opravovat velké poškození od tepla.

Jakékoliv tmely nebudou úplně vhodné, jelikož je po vytvrzení nutné je brousit a následně může dojít ještě k většímu poškození okolní plochy. 

Výše uvedené informace by vám měly stačit ke správnému postupu opravy poškození stolu z artwood lamel. V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit dole v chatu :-)
 
Autor odpovědi: Michal Starý
 Michal Starý
 

Zobrazit další blogové články

Nábytek za outletové ceny_blog2