+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Bazarový vintage nábytek aneb jak na vintage styl bydlení

Návrat ke kořenům a tradičním hodnotám v bytovém designu. To je vintage styl. Pokud nevíte, jak zařídit nový byt či rekonstruovat starý, doporučujeme právě tento směr. Samozřejmě, pokud nedáváte přednost čiré moderně – sklo, kov a ostré hrany. Rádi vám představíme vintage styl bydlení a navíc pro vás máme i tipy na vintage produkty z našeho bazaru.

vintage nábytek bazar

Jak poznat nefalšovaný styl bydlení vintage

Je zde jeden důležitý prvek, a to kvalita. Kvalita materiálů, nábytku a zpracování. Co se týče nábytku, jedná se o staré kousky, které za sebou mají již mnoho let, ale stále jsou krásné. K lepšímu vzhledu jim můžeme pomoci patinou či povrchovým ošetřením. Nejedná se o nábytek ze 70. či 80. let, ten spadá spíše do retro stylu. Mluvíme opravdu o historických kouscích, které se mohou jako poklad skrývat u babičky na půdě.

Z materiálů převládají ty přírodní, hlavně dřevo. Ve vintage interiérech najdeme dřevěné podlahy, nábytek z masivu. To vše působí hřejivým a útulným dojmem. Pro sedací soupravy je typické kožené čalounění. Co se bytových doplňků týče, setkáváme se hodně s bronzem a cínem. Nakonec nesmí chybět ani kámen, zvláště kamenné podlahy či desky stolů.

Velmi typickým prvkem jsou ve vintage textilie. V těchto interiérech můžeme najít záclony, závěsy, polštářky, deky, plédy a kusové koberce. Měly by být v zemitých barvách, nic pestrého a extravagantního. Mezi barvami tu vévodí bílá, hnědá, béžová a lahvově zelená. Na zeď lze použít i tapety s různými vzory.

styl bydlení vintage

Vintage obývací pokoj

Pojďte se spolu s námi podívat, jak by mohl vypadat vintage obývací pokoj. Pokud si od nás necháte poradit, budeme rádi, když se pochlubíte fotkami vašeho krásného interiéru. Vintage komoda s 5 zásuvkami v barvě ořechu Rowico Poeca 5D je elegantní kousek, který sem zcela jistě zapadne. Nad ní se bude skvěle vyjímat nástěnný obraz Vintage Flowers.

Do kouta postavte sadu 2 béžových židlí Vivonita Thena a mezi nimi se bude blýskat stojací lampa Trumpet Brass Duo Kare Design. Doprostřed místnosti nezbývá dát nic jiného než solitér, koženou hnědou pohovku BYSKE. Na zemi před ní udělá velkou parádu koberec vícebarevný krátkovlasý 140x200 cm MARMARIS. Nezapomeňte ani na osvětlení, originálně vypadá závěsné svítidlo Moycor Dakar v působivém vzhledu.

nábytek ve vintage stylu

Autor článku: Petra Králová

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články