+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Jak na rustikální bydlení a který nábytek a dekorace se hodí?

Chystáte se zahalit svůj interiér do rustikálního stylu a nebo se vám prostě jenom líbí rustikální styl bydlení? Pak si pozorně přečtěte, na co byste neměli zapomenout a čemu se vyhnout.

rustikalni nabytek

Návrat do starých časů

Rustikální bydlení si vás velmi snadno získá; je to totiž bydlení příjemné, vlídné, útulné. Rustikálně laděný interiér vás v mžiku přenese do dob dávno minulých, do dob, kdy jste prázdniny trávili u babičky na venkově, do dob, kdy vám bylo opravdu krásně. Rustikální nábytek je vyroben převážně z přírodních materiálů; hlavní roli hraje beze sporu dřevo, a to klidně ve své surové podobě. Dřevo pak můžete doplnit kamenem či sklem. Zvláště hřejivě působí borovicové dřevo.

V rustikální kuchyni by neměla chybět dřevěná kredenc, nástěnná police na hrnečky s puntíky a retro spotřebiče v pastelových barvách. Jídelnu pak zdobí masivní stůl s lavicí, na které leží hřejivá kožešinka. Na stěny patří bílá barva, ale chybu neuděláte, pokud kousek stěny bude doplněn cihlami nebo dřevěným obkladem. Podlahu volte buď dřevěnou nebo položte dlažbu v přírodním vzhledu. V centru obývací části by neměl chybět krb.

Rustikální nábytek bazarové nabídky může být ideálním řešením pro vaše bydlení nejen s ohledem na rozpočet, ale také vůči životnímu prostředí. Poškozený nábytek či rustikální dekorace opravíme a vrátíme jim krásu tak, aby dělaly radost i dále. 

Hlavním prvkem rustikálně laděné ložnice je masivní bytelná postel s nočními stolky a také toaletka se zrcadlem. Povlečení volte s květinovým vzorem nebo kostkované, podtrhnete tím venkovskou romantickou atmosféru. Osobitým dojmem působí masivní komoda.

rustikalni nabytek

Rustikální dekorace jsou nutností

Aby byl váš rustikální styl bydlení do puntíku doladěný, nezapomeňte také na velmi důležité rustikální dekorace. Zaměřte se na proutěné koše, ošatky, kožešinky, čerstvé i sušené květiny v keramické váze. Dekorace nemusí nutně zatížit váš rozpočet, možná byste se divili, jaké poklady najdete při procházce v lese. Nasbírejte si větvičky, šišky, proutí, květiny a výzdoba jako z katalogu je zaručena!

rustikalni nabytek

Autor článku: Tereza Stará

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články