+420 733 500 167 (Volejte pondělí - neděle: 7:00 - 20:00)

Designová komoda pod TV se stane ozdobou vašeho obýváku

Komoda pod TV patří spolu s pohovkou k vybavení snad každého obývacího pokoje. Její původní účel je zřejmý - je to nábytek, na který se postaví televize. A přestože je v současnosti hodně televizí zavěšených na stěně, komody pod tv stále zůstávají součástí pokoje, protože slouží k umístění další elektroniky. Vždyť by to místo pod televizí vypadalo bez komody pod tv nějak prázdně. V tomto článku vám představíme pár tipů na komody pod tv z naší nabídky.

bila komoda pod tv

Komoda pod tv musí padnout do stylu interiéru

Nabídka komod pod tv je opravdu široká, a tak není problém vybrat takovou, která bude ladit s ostatním vybavením. Velmi dobře se kombinuje bílá komoda pod tv. Bílá barva je nadčasová a hodí se téměř ke všemu. Televizní stolek Marckeric Kiara nabízí kromě polic i zásuvky a úložný prostor. Je světlá, a tak si můžete dovolit pořídit si tmavší sedačku. Pro příznivce dřeva bude skvělou volbou komoda pod tv masiv. Co říkáte na TV stolek z akáciového dřeva Furnhouse Alaska? Masivní dřevo dokáže celý interiér zútulnit. Někomu postačí pouze dekor dřeva, TV komoda v dubovém dekoru Skandica Jorgen je skvělým příkladem. Velice oblíbená je i komoda pod tv dub sonoma.

komoda pod tv dub

Velikost komody pod tv vybírejte podle svých prostorových možností

Do menších místností určitě nevybírejte žádnou velkou komodu pod tv, abyste si zbytečně nezaplnili celý prostor jedním kusem nábytku. Komoda pod tv 120 cm dlouhá jistě postačí. Bílá TV komoda Mery se vyznačuje opravdu jednoduchým provedením a vhodná je například do přechodných nebo studentských bytů. Televizní stolek Buffalo v dekoru ořechového dřeva je moderním příkladem komody o délce 120 cm. Kdo má naopak obývací pokoj velký, může si dovolit komodu pod tv 200 cm dlouhou. Ta zaručí, že kromě televize na ni můžete umístit další přehrávače, případně reproduktory a její plocha poslouží i jako odkládací prostor na dekorace či rodinné fotografie. Jak se vám líbí TV sestava Antipodi Vanilla?

 

komoda pod tv masiv

Na co si dát při výběru komody pod tv pozor

Při výběru TV komody nemyslete jenom na design, ale je potřeba si uvědomit spoustu dalších důležitých věcí. Určitě promyslete, jestli TV komoda bude sloužit jako podstavec pod televizi. Tím totiž dojde jejímu zatížení v jednom místě a je dobré, aby měla na svém dně uprostřed podporu ve formě nožičky. Pokud je komoda pod tv širší než 100 cm, potřebuje i středovou příčku, která přenese váhu televize až na podlahu. Komodu pod tv na jejím vrchu zbytečně nezatěžujte. Nadměrné zatížení má vliv na funkčnost zásuvek a dvířek, dochází totiž k prohýbání materiálu pod vahou předmětů. 

V případě závěsné komody pod tv nemusíte toto řešit. Vzniká zde však jiný problém, a to jak vyřešit visící kabely ve spodní části televize vedoucí k zásuvkám a případě k další elektronice, která je umístěna na komodě. Tento problém lze vyřešit již v průběhu rekonstrukce, kdy do zdi umístíme husí krk, kterým kabely vedeme směrem dolů k zásuvkám a tím pak nejsou vidět. Pokud je byt již po rekonstrukci a nechcete zasahovat do zdi, lze to řešit dřevěným prvkem v barvě komody. Jedná se o zhruba 10 cm hlubokou předstěnu, na kterou pak televizní komodu pověsíte a kabely poté vedou vzadu v dutém prostoru mezi stěnou a přední deskou této předstěny a tím pádem nejsou vidět. Nezapomeňte porovnat hmotnost komody s ohledem na nosnost stěny

Vše si raději předem důkladně promyslete

Další věcí, kterou je nutné při výběru komody pod tv zvážit, je, zdá do komody pod tv budete chtít umístit další elektroniku, kterou připojujete k televizi. Je zde nutné nechat dostatečný volný prostor, tak aby došlo k odvětrání. Vhodné je tedy, aby část komody, kde elektronika bude, nebyla záda a nebo aby alespoň daný spotřebič nebyl přisazen až k zádům. Také je potřeba počítat s tím, že od těchto spotřebičů povedou další kabely. Zvažte použití průchodky kabelů v ploše vrchní desky. Navíc je potřeba mít tento prostor otevřený z přední části, tak aby bylo možné elektroniku dálkově ovládat. Pokud máte více elektroniky, kterou potřebujete umístit, je lepší vysoká komoda pod tv. Jestli ale budou sloužit jen pro televizi, pak stačí nízká komoda pod tv.

Je dobré se zamyslet, zda komodu pod tv budete chtít mít přisazenou těsně ke zdi, a to hlavně proto, aby Vám nepřekážely elektrické zásuvky, kabely či podlahová lišta. Podle toho volte typ nožiček či odsazení zad oproti bokům, což Vám vytvoří trochu volného prostoru mezi zády a stěnou právě pro zásuvky i podlahové lišty. Nebo berte ohled na vnitřní uspořádání TV komody - lépe se s těmito problémy vypořádáte, když zvolíte komodu s policemi, mezi kterými jsou skulinky, než když máte komodu se šuplíky. Vhodné je vybrat komodu pod tv s dotykovým kováním, tak aby úchytky nevyčnívaly do prostoru. 

Autor článku: Michal Starý
 Michal Starý

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články