+420 733 500 167 (Volejte pondělí - neděle: 7:00 - 20:00)

Stolek pod TV může být stylový kus nábytku

Zařizujete obývací pokoj a hledáte padnoucí stolek pod tv? Dávno jsou pryč časy, kdy byla celá jedna stěna místnosti zaplněna velkou obývací stěnou, ve které byl otvor pro televizi. Dnešní trendy jasně říkají, že stačí jeden stolek pod TV, menší skříňka, nástěnná polička a je to co do nábytku vyřešeno. V tomto článku Vám představíme různé druhy stolků pod tv z naší nabídky.

stolek pod tv dub

Než zakoupíte stolek pod tv

Možná byste si mohli myslet, že jako stolek pod tv můžete použít jakoukoliv komodu. To ale není úplně pravda. Rozdíl mezi běžnou komodou a televizní komodou je zásadní. Stolek pod TV bude vystaven velké zátěži v jeho středu a tomu musí být přizpůsobena konstrukce. V zásadě platí, že každý kus nábytku širší než 80 cm bez středové podpěry má tendenci k samovolnému prohýbání i bez zatížení. Řeší se to buď zpevněním ze spodní strany dna v celé délce a nebo má stolek pod tv jednu nožku navíc, a to právě uprostřed. Pokud je stolek pod tv delší, může mít klidně i 2 nožky navíc. Tím se zamezí prohnutí desky a nerovnostem na dvířkách či zásuvkách.

První otázka, kterou byste si měli před zakoupením stolku pod tv položit, je, jak velkou televizi máte nebo budete pořizovat. A to i v případě, že bude televize zavěšena na stěně a nebude stát na stolku. Přece jen by nebylo úplně vhodné mít velkou širokou televizi a pod ní o mnoho menší stolek. Pokud bude televize stát na stolku, zamyslete se, zda má Vámi vybraný stolek pod tv otvor pro kabely (kabelovou průchodku), a to nejen na televizi, ale i na další elektroniku, kterou na tomto místě chcete mít. Jestli máte toto vyřešeno, můžete se zaměřit již přímo na design.

vysoký stolek pod tv

Stolek pod tv do každého stylu bydlení

Pokud patříte mezi vyznavače přírodních materiálů, prohlédněte si stolek pod tv z masivu Furnhouse Alaska. Dřevěný stolek pod tv dokáže celou místnost zútulnit. Pro ty, co holdují světlým tónům, můžeme nabídnout stolek pod tv bílý. Bílá TV komoda Mery je menší, jednoduše provedená, takže prostor nijak opticky nezaplní. Bílý stolek pod tv je i Honolulu s ozdobnými kovovými úchytkami. Moderněji působí stolek pod tv bílý lesk. Příjemně působí kombinace bílé barvy s dřevěným dekorem. TV komoda v dubovém dekoru Skandica Jorgen je toho zdárným příkladem. Pokud máte dostatečně prosvětlenou místnost, nebojte se zvolit černý stolek pod tv. Stále totiž platí, že černá barva je velice elegantní a nadčasová. Černý TV stolek Canett Cara na tenkém kovovém podnoží je dokonalým kouskem do moderního obývacího pokoje. 

Ve velkém obýváku si můžete dopřát větší kousky nábytku. Stolek pod tv 200 cm dlouhý Vám poslouží nejen na umístění televize, ale hravě se něj vejdou i dekorace, květiny, nebo fotorámečky. Dvouúrovňová TV sestava Antipodi Vanilla tyto parametry splňuje. Pokud máte pohovku více vzdálenou od televize, raději si pořiďte vysoký stolek pod tv, abyste na televizi dobře viděli. Jestli rádi nábytek přemísťujete, pořiďte si stolek pod tv na kolečkách, ušetříte si mnoho sil.

Ušetřete na koupi stolku pod tv

Pokud sháníte nový stolek pod tv a zároveň máte omezené finanční možnosti, nebojte se hledat "stolek pod tv bazar". V našem e-shopu najdete nové nepoužité stolky pod tv s drobnou vráskou za cenu bazarových. Jestli chcete pořídit stolek pod tv levně, co byste řekli na Bílý TV stolek Gaye? I za nízkou cenu tak můžete mít stolek v moderním dekoru ořechového dřeva.

Barevný stolek pod tv

Autor článku: Tereza Stará

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články