+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Skandinávský nábytek a skandinávský styl bydlení - jak na to?

Skandinávské bydlení je rozšířený a často skloňovaný pojem a téměř každý přinejmenším tuší, co si pod ním představit. V následujícím článku vyzdvihneme hlavní znaky a přednosti tohoto stylu.

skandinávský nábytek

Hranice severu dávno překročeny

Přestože skandinávský styl bydlení pochází ze severských zemí, své oblibě se těší po celém světě. Skandinávci si jsou vědomi krátkých dní a dlouhých nocí, proto mají své interiéry zařízeny co nejsvětleji, co nejvzdušněji. Nehledejte zde žádné záclony nebo závěsy, které by bránily slunečním paprskům, ani žádné tmavé kouty. Naopak, očekávat můžete světlé prostory s velkými okny a převažující bílou barvu. Všechny tyto "vzdušné" prvky jsou ještě podpořeny zrcadly, které místnosti opticky zvětšují a zesvětlují. Lampa loomi.design Karol s masivním dřevěným podnožím a bílým stínítkem poskytne dostatek světla při dlouhých večerech.

dekorace skandinávský styl

Skandinávský nábytek s důrazem na přírodní materiály

V severských oblastech mají dostatek dřeva, a tak je to právě masiv, který převládá při výrobě nábytku. Vyhněte se jakýmkoliv náhražkám, není nad stolovou desku, na které vyniká typická struktura dřeva se všemi svými nedokonalostmi. Krásné komody z masivního borovicového dřeva najdete u značky Marckeric. Dřevo bývá často doplněno kovovými a skleněnými detaily.

Možná si takovýto skandinávský interiér představujete neosobně, ale tak tomu určitě není. Důležitou roli hrají skandinávské dekorace, které přidají na útulnosti. Nemusíte se bát použít kožešinky na podlahu i lavici nebo v podobě Bílého taburetu IOWA, kovové nebo skleněné svícny, lněné polštářky, přírodní sušené větve ve vázách, svíčky na komodách, stolcích i na schodišti nebo vlněné plédy. Doslova designovým skvostem je Koberec z hovězí kůže ARTVIN. Hřejivě působí také deky a přehozy.

Nebojte se barev

Přestože jedním z hlavních znaků je převládající bílá, případně světle šedá barva, tím spíš je zde prostor pro barevný výstřelek, který skvěle podtrhne celkové vyznění místnosti. Tuto roli solitéru může zastat například Zelená sametová pohovka Bernes nebo Pastelově růžové čalouněné křeslo DRAMMEN.

Severský styl patří i do exteriéru

Protože změnit vzhled celého interiéru je pro mnohé nereálné, bývá častou formou osobního uspokojení příznivců severského stylu bydlení obměna balkónu. Zde bývá výměna nábytku a dekorací podstatně jednodušší a také levnější. Stačí pořídit pár židlí, jako třeba Černé ratanové židle Togo, venkovní koberec značky Bougari, přidat ozdobný polštář KIRIKKALE a je hotovo!

Z výše uvedených trendů je jasné, že skandinávský styl bydlení je nadčasový, plný harmonie a pohody.

skandinávský styl bydlení

Autor článku: Tereza Stará

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články