+420 733 500 167 (Volejte pondělí - neděle: 7:00 - 20:00)

Vybíráte kulatý jídelní stůl do kuchyně? Zde pro vás máme tipy z našeho e-shopu

Jídelní stůl je dominantou jídelny, kuchyně a v některých bytech i obývacího pokoje. Odehrává se u něho mnoho důležitých věcí. Setkávají se zde členové rodiny při rozhovorech, pořádají se u něho oslavy, návštěvy si zde dávají svoji kávu a v neposlední řadě se tu stoluje. V dnešním článku bychom vám rádi představili výhody kulatého jídelního stolu. Máme pro vás i tipy na originální stoly na našem e-shopu. Pohodlně se usaďte a pojďte s námi vybrat ten pravý.

Jídelní stůl kulatý rozkládací bílý

Potřebujete kulatý jídelní stůl do kuchyně? Hledali jste fráze typu „jídelní stůl kulatý“ nebo snad „jídelní stůl kulatý bílý“? Další hledání není třeba. Kulatý stůl do kuchyně přesně pro vaši domácnost naleznete v nabídce našeho e-shopu.

Proč si pořídit kulatý jídelní stůl

Ve většině domácností se setkáváme s hranatými jídelními stoly. Ty se hodí spíše do menších bytů, protože jej lze přirazit ke zdi. Na trhu je pro nás nepochopitelně i větší nabídka těchto produktů. Nicméně, pokud chcete být originální, vsaďte na kulatý tvar stolu. Potřebujete sice větší prostor, ale budete určitě spokojeni. U tohoto stolu máte pocit, že každý si je roven a jeho slovo má stejnou váhu. Nikdo nesedí v čele. Tato skutečnost pramení z historie, kdy jej jako první využíval král Artuš se svými rytíři.

Při výběru kulatého stolu zvažte své požadavky. Určitě je třeba jeho velikost odvodit od počtu lidí, kteří v domácnosti žijí. Každý by měl mít okolo sebe cca 60 cm prostoru na šířku, 40 cm na hloubku a stůl by měl být cca 75 cm vysoký. Doporučujeme si koupit kulatý rozkládací jídelní stůl. Větší návštěva vám tak nebude činit žádné problémy.

kulatý stůl do kuchyně, kulatý stůl bazar

Tipy na kulatý jídelní stůl z našeho bazaru

Nejoblíbenějším materiálem je dřevo, protože působí hřejivým a útulným dojmem. Kulatý jídelní stůl Geese Natural či jídelní stůl v dekoru dubového dřeva somcasa Carmel jsou toho příkladem. Jsou bytelné a snadno je zkombinujete s ostatním vybavením. Je totiž důležité, aby stůl ladil s ostatním nábytkem v místnosti. Jelikož jej považujeme za solitér, můžete nejprve vybrat stůl a pak ostatní nábytek.

Poslední dobou je velmi oblíbeným materiálem kov. Hodí se jak do severského, tak do industriálního směru bydlení. Černá barva zde působí velmi moderně. Spojením dřevěné desky a kovového podnoží stolu nám může vzniknout originální kousek, jako je kulatý jídelní stůl s deskou v ořechovém dekoru Marckeric Oda. Nejvíce oblíbené u zákazníků jsou však v poslední době bílé desky stolu. Stůl vypadá opticky větší. Na našem e-shopu nabízíme jídelní stůl s kulatou bílou deskou loomi.design Vojens v čistých liniích. No a pro ty, co rádi experimentují, zde máme zajímavě řešený černý jídelní stůl Magis Bella. Přejeme šťastný výběr.

jídelní stůl kulatý, kulatý stůl bazar

Autor článku: Petra Králová

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články