+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Výhody kovového zahradního nábytku

Kovový zahradní nábytek je velice vyhledávanou a žádanou variantou pro venkovní posezení. V tomto článku se zaměříme na jeho přednosti, ale i nedostatky.

kovový zahradní nábytek z bazaru

Chladné nebo hřejivé?

Možná první, co se vám vybaví, když se řekne celokovový zahradní nábytek, je nestálost teplot. Je pravdou, že kov v zimě studí, v létě může být naopak přehřátý. Dnešní technologie však zvládnou ledacos, a tak je některý zahradní kovový nábytek již z výroby ošetřen proti těmto teplotním skokům. Snadným a efektivním řešením ale samozřejmě zůstává pořízení polstrování, které nejen zabrání kontaktu s kovem, zároveň bude posezení ihned pohodlnější a v neposlední řadě je zde hledisko estetické - ne každému připadá kovový nábytek dostatečně stylový, designové podušky to ale snadno napraví.

zahradní kovový nábytek

Zahradní kovový stůl jako základ venkovního posezení

Na trhu můžete najít lehké hliníkové stoly, které se snadno přenáší. Další volbou je pevná ocelová konstrukce. Takové stoly jsou sice těžší, ale za to bytelnější a nepřevrátí se, když fouká vítr. Možná vás překvapí, že i zahradní stůl kovový může ohromit designem. Vlastně na první pohled není poznat, že jsou kovové. Řeč je třeba o kulatých zahradních stolek Neapol nebo zahradních stolech Florence. I ty jsou totiž v základu kovové; mají bytelnou ocelovou konstrukci, která je zakryta úpletem z umělého ratanu.

Naproti tomu Ocelový zahradní stůl STANDARD XL kov nezakrývá, pouze ho skvěle doplňuje skleněná deska.

Nespornou výhodou kovového zahradního nábytku je snadná kombinovatelnost s jinými materiály. Nemusíte si totiž hned pořizovat celou sestavu, k zahradnímu kovovému stolku neváhejte přidat dřevěné židle, kamenný stojan pod slunečník i textilní sedáky.

Péče o kovový zahradní nábytek vás časově nezatíží

Jistě oceníte skutečnost, že to s péčí o zahradní kovový nábytek nemusíte nijak přehánět. Životnost prodloužíte pořízením obalů, které ochrání nábytek před nepřízní počasí. Na zimu určitě doporučujeme vše schovat do suchých prostorů a pomyslným vrcholem může být jednou za čas použití antikorozního nátěru.

Na našem e-shopu je nabídka zahradních kovových stolů poměrně pestrá, navíc jsou všechny naše stoly již odborně smontované a skladem připravené k okamžitému vyzvednutí či odeslání.

celokovový zahradní nábytek

 

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články