+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Co je konzolový stolek a kde v interiéru jej využít

Konzolové stolky. Nábytek, který si zaslouží vaši pozornost díky své originalitě. Jedná se o dnes mnohdy opomíjené, ale stále praktické a krásné stolky. Jejich výhoda je, že mohou zdobit jakoukoliv místnost. Umísťují se většinou ke zdi jako odkládací plocha pro menší předměty a dekorace. Dřív byly velmi oblíbené, ale neznamená to, že je seženete jen z druhé ruky. Například na našem bazaru nabízíme zbrusu nové krásné kousky za super ceny.

Jednoduchý konzolový stolek

Vznik konzolových stolků

S konzolovými stolky se poprvé setkáváme v 17. století ve Francii. Zdobily stěny paláců a domovů zámožných lidí. Měly většinou bohatě zdobené nohy a sloužily jen k dekoraci. Na nějaký čas pak mizí ze scény. Naštěstí se v minulém století začaly opět objevovat v bytovém designu. Dnes existují v mnohem jednodušším provedení.

Konzolový stolek do chodby a předsíně

Ideální umístění je u zdi na chodbách, v halách či předsíních. Je to praktické místo na odkládání klíčů či pro stolní lampu, která chodbu krásně ozdobí. Naším tipem je konzolový stolek Mauro Ferretti Cleopatra, který vyloženě rozzáří dlouhé tmavé chodby. Taková miska na klíče, svícen a fotorámeček vytvoří opravdu pěkné zákoutí. I váza s čerstvými květinami se tu bude vyjímat.

Nízký konzolový stolek

Konzolové stolky jsou stylovou dekorací do ložnice i obýváku

V ložnici zaujmou konzolové stolky roli toaletky, kam si můžeme ukládat šperky. V obýváku se jedná hlavně o dekorativní prvek. Nabízíme inspiraci v podobě černého konzolového stolku Actona Satley, který lze využít jako bar. Sada 2 konzolových stolků La Forma Vilmu jsou kovové stolky v industriálním stylu. Svým jednoduchým minimalistickým provedením padnou do moderních i seversky laděných interiérů. Co je umístit do jídelny jako servírovací a přípravné stolky?

A nakonec to nejlepší. Odkládací stolek Ángel Cerdá Anna Glass Side. Je to skvostný konzolový stoleček s kombinací dřevěného dekoru, šedé barvy a skla. Ideální využití najde jako barový stolek ve vaší jídelně nebo jako odkládací stolek v obýváku na fotky, květiny a dekorace. Vzpomínky tak budete mít vždy na očích. Co tomu říkáte? Propadli jste kouzlu konzolových stolků i vy?

Konzolový stolek bazar

Autor článku: Petra Králová

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články