+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

20. 7. - 10. 8. 2024 odesíláme pouze 2x týdně, otevřeno jen po dohodě. Více v sekci Jak nakupovat

Patří barové židle do kuchyně? Jistě

Barové židle jsou oblíbeným doplňkem jídelen i kuchyní. V menších bytech mohou zastat funkci jídelních židlí, a to když není místo na klasický jídelní stůl. Barový pult nezabere tolik prostoru, a tak ušetříte nějaký ten kousek místa navíc. Někdo si ale rád dopřeje obojí; u jídelního stolu se schází na stravování celá rodina, zatímco barový pult s židlemi slouží pro chvilkové odpočinutí i jako místo pro popovídání si během vaření. Pojďme si představit několik barovek z naší nabídky.

barová židle do kuchyně

Barové židle do kuchyně vnesou pocit výjimečnosti

Přece jen to není tak úplně časté, že má někdo v kuchyni barový pult s židlemi, je to spíše taková třešnička na dortu, která působí noblesně a svátečně. Barový pult bývá často součástí kuchyňské linky, na kterou plynule navazuje. Barový stolek ale může stát samostatně a mít různou výšku. Pak je skvělou volbou výškově stavitelná barová židle, která se přizpůsobí výšce stolu i výšce osoby. V sadě dvou kusů to můžou být barové židle BUSAN, které jsou nejen stavitelné, ale také otočné. Pokud Vám stačí jen jedna, nebo chcete nakombinovat různé styly, tak by se Vám mohla líbit barová židle do kuchyně LIVERPOOL nebo Kokoon Soho. Obě tyto židle mají elegantní podnoží v chromové úpravě.

barové stoličky do kuchyně

Jednoduché provedení nabízí barové stoličky do kuchyně La Forma Nilson s tenkými kovovými nožkami a pohodlným sedákem. Designovým kouskem v retro stylu je Černá barová židle Canett Alexia. Pro zastánce moderního stylu máme v nabídce Set dvou barových křesel PRESTON. Kdo potřebuje interiér oživit barvami, může sáhnout po barových židlích Actona Oslo.

barové židle do kuchyně

Na co si dát při výběru barových židlí pozor?

Při výběru barové židle je nejdůležitější změřit výšku barového pultu či ostrůvku v kuchyni a dle těchto naměřených rozměrů vybrat správnou výšku sedáku barové židle. Barová židle by měla mít příčku na nohy a zároveň opěrku zad, zvláště pro delší sezení je toto nezbytné. Nohy barové židle by měly být opatřeny kluzáky, aby nedošlo k poškození podlahy, a to obzvlášť pokud máte masivní dřevěné či dýhované podlahy. Pro pohodlnější sezení je vhodný polstrovaný sedák, případně je možné židli dodatečně doplnit o měkký podsedák či kožešinku. Dále zvažte hloubku konstrukce a zda máte prostor, kam židli zasunete, když ji nebudete zrovna využívat, aby vám zbytečně nezabírala místo v interiéru. 
Vždy vybírejte barové židle s bytelnou konstrukcí, aby zvládly i nějaké to zhoupnutí a nedošlo snadno k jejímu poškození. Pokud víte, že bude barová židle vystavena vysoké zátěži a častému používání, vyvarujte se židlím s dřevěnými příčkami pro nohy. Vlivem užívání u nich totiž dochází k poškození povrchové úpravy a následnému zničení dřeva této příčky. Lze to vyřešit například oplechováním namáhané části.
A na závěr poslední rada - všeobecně platí, že kvalitnější a pevnější je židle, která není spojovaná pomocí šroubů, ale je slepená nebo spojená svárem.
 
Autor článku: Michal Starý
 Michal Starý

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články