+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Návrh malé šatny inspirace

Šatna je vysněným místem snad každé ženy; každodenně totiž řeší, kam uložit velké množství oblečení, aby nepřekáželo, ale aby zároveň bylo vše přehledně urovnané a nepomačkané. Malá šatna je pro mnohé výzvou, jak správně uspořádat oblečení, doplňky, kabelky či sportovní potřeby do omezeného prostoru. Ale nemějte strach, i malá šatna může být praktická a stylová zároveň. V tomto článku vám představíme několik nápadů, jak udělat z malého prostoru funkční místo pro uložení oblečení.

Malá šatna v úzkém prostoru - půdorys
 
Nejprve si pojďme tuto šatnu blíže popsat. Tato má rozměry 210 x 120 cm a je vyrobena z laminované desky v dekoru hnědého dřeva. Skříně jsou sestaveny do tvaru L jsou od země až ke stropu, aby byl prostor využit na maximum. Tyto skříně obsahují velké množství polic a šatní tyče. Důležité je zmínit, že tato šatna nemá dveře, což usnadňuje přístup ke všem věcem, které jsou ve skříni uloženy. 
 
Organizace malé šatny
 
Jeden z největších problémů malých šaten je nedostatek místa pro všechny věci. Proto je dobré začít tím, že si důkladně promyslíte, co ve skříních potřebujete uchovávat a co může být případně uloženo jinde. Pokud máte sezónní oblečení a sportovní potřeby, můžete je uložit například v podkroví, ve sklepě nebo na půdě - tím ušetříte místo pro často používané věci, které potřebujete mít po ruce. 
Aby šatna vypadala stále co nejvíce uklizeně a přehledně, můžete zvážit použití košů, krabic a úložných boxů na menší věci. Krabice pak uložíte do polic. Pro větší přehlednost si je můžete nadepsat, abyste na první pohled věděli, kde co máte. Všechny tyto boxy a koše se dají sehnat v designovém provedení, a tak plní kromě praktické funkce i tu estetickou. 
 
Malá šatna v rodinném domě
 
Dalším trikem je použití organizérů nebo závěsných tašek na boty. Tyto tašky mohou být zavěšeny na zadní straně dveří nebo na stěně. Díky tomu ušetříte místo na podlaze a vaše boty budou v bezpečí.
 
Malá šatna výkres s rozměry půdorys
 
 
Posledním tipem pro uspořádání věcí v malé šatně je použití věšáků na dveře. Tyto věšáky jsou ideální pro lehčí kousky oblečení, jako jsou pásky, šály nebo kabelky. To vám opět pomůže ušetřit místo uvnitř šatny a zároveň máte snadný přístup ke všem věcem. 
 
Malá šatna vnitřní dělení - výkres s rozměry skříní
 
Celkově lze říci, že malá šatna může být funkční a stylová, pokud si ji správně zorganizujete. Zvažte, co ve skříních skutečně potřebujete mít, instalujte další policové regály a využijte přidané věšáky. Snažte se udržet šatnu urovnanou a uvidíte, že to bude skvělé nenahraditelné místo v domácnosti. 
 
Šatna v malé místnosti