+420 733 500 167 (Volejte pondělí - neděle: 7:00 - 20:00)

Tipy na rozkládací jídelní stoly

Jídelní stoly mají v domácnostech důležité místo, protože se u nich odehrává mnoho činností. Kromě svého hlavního účelu plní i další funkce. Vedou se tu rodinné debaty, hrají hry, píšou domácí úkoly, někdy se tu i vaří. Právě proto je výběr jídelního stolu opravdu důležitý a měli byste si na něm dát záležet. V mnoha bytech je problém s malým prostorem, ani zde by však tento kus nábytku neměl chybět. Naštěstí jsou na trhu rozkládací jídelní stoly, které nezabírají tolik místa, zároveň však u nich můžete hostit celou rodinu a přátele. Nevíte si rady? Naše stránky vám s výběrem pomohou, podívejte se na náš přehled těchto typů stolů.

Rozkládací jídelní stůl masiv

Kam s jídelním rozkládacím stolem, aby v bytě udělal parádu?

Nejprve je třeba si uvědomit, do jaké místnosti ho umístíte. U menších bytů, kde není jídelna, bývá stůl v obývacím pokoji nebo kuchyni. Jídelní prostor je lepší od kuchyně oddělit, abyste se při jídle nedívali na špinavé nádobí. Doporučujeme použít dekorace, květiny, bar či nějaký vyšší kus nábytku. Pokud jej umístíte ke stěně, ubíráte tak místo jednomu strávníkovi. Někdy je to však nevyhnutelné. Pamatujte, že každý by měl mít u stolu alespoň 60 cm místa, aby se pohodlně vešel. Stůl také vybírejte podle počtu osob v domácnosti, plus dvě místa navíc pro případné návštěvy.

Rozkládací jídelní stůl

Tipy na jídelní rozkládací stůl od nás pro vás

Móda posledních let fandí čistému a světlému bytovému designu. Styly jako provence či nordic váš byt prosvětlí a opticky zvětší. Vsaďte tedy na bílou či šedou barvu jídelního stolu. V druhém případě, stůl značky Artemob Lass potěší vaši širší rodinu i kamarády. Dá se rozložit do délky 220 cm a věřte nám, oslavy se stanou vaší oblíbenou činností. Stejně tak vám učarují rozkládací jídelní stůl s dekorem z bukového dřeva Artemob Johnybílý skládací multifunkční stůl Woodman Kungla.

Jídelní stůl rozkládací bílý

Preferujete dekor dřeva? Pak se vám určitě zalíbí rozkládací jídelní stůl Artemob Johny s dekorem bukového dřeva nebo rozkládací stůl s nohami z dubového dřeva Windsor & Co Sofas Bodil. Tento kousek můžete bez obav kombinovat s bílým i černým nábytkem, doporučujeme ale vše sladit stejnou barvou na dekoracích. Aby stůl nepůsobil fádně, ozdobte ho stylovou vázou s čerstvými květinami či mísou s ovocem. 

Mnoho našich zákazníků si oblíbilo kulaté stoly. Není divu, při stolování jsou si všichni rovni. Na našem e-shopu nabízíme stůl La Forma Oakland, který se dá nastavit na tři různé velikosti. Nemusíte mít obavy, rozkládací mechanismus je pevný a snadný, jedním tahem tedy vykouzlíte krásný oválný stůl. Ještě dát kolem židle různých tvarů a barev a originální prostor je vytvořen. Pokud máte opravdu malý byt, poohlédněte se po klasických stolech jakým je například bílý jídelní stůl z kaučuku - BOVIO či jídelní stůl z dubového dřeva WOOOD Rhonda. A na závěr jeden stylový kousek. Jídelní stůl s betonovým efektem BENSON sice není rozkládací, ale věřte, že si ho vy i návštěva zamilujete.