+420 733 500 167 OBJEDNÁVKA po telefonu: Po - Ne 7 - 20

Návrh pracovny v podkroví s vestavěnou skříní do šikminy

Podkroví je úžasným místem pro ty, kdo vyhledávají soukromí a útulné prostory. Pokud máte takové místo k dispozici, neváhejte ho využít jako pracovnu. Tento článek je zaměřen na využití podkroví pro domácí kancelář, ve které nechybí vestavěná skříň a prostorný rohový psací stůl.
 
Pracovní stůl ve tvaru L do podkroví
 
Rohový psací stůl s kovovou podnoží je skvělou volbou do podkroví. Na maximum využijete prostor a pracovní plocha je pak opravdu velká, aby se na ni vešel lap top nebo monitor, potřebné dokumenty, psací potřeby i další věci, které potřebujete mít během práce vždy při ruce a nemuseli jste vstávat ze židle. Rohový psací stůl je určitě lepší než dlouhý rovný stůl, protože na jedno otočení na židli dostanete na vše, co leží i na krajních místech desky. Pod pracovní deskou je zásuvkový kontejner, do kterého můžete uložit věci, které nebudou překážet na pracovní ploše, když je zrovna nepotřebujete, ale zároveň jsou vždy na blízku.
 
Vestavěná skříň v šikmině - vnitřní dělení skříně
 
Jedna strana je pracovní plochy je pod oknem, což zaručí dostatečné přirozené osvětlení.  Nad stolem visí police, která poslouží jako místo pro drobné květiny, dekorace nebo fotorámeček. Přece jen, i pracovní prostředí potřebuje trochu zútulnit, abyste se v něm cítili dobře.

Pracovna v podkroví s vestavěnou skříní do šikminy
PRACOV~1

 
Pracovna v podkroví s vestavěnou skříní do šikminy - výkres s rozměry půdorys
 
Pracovna v podkroví s vestavěnou skříní do šikminy - výkres s rozměry
 
Dalším výrazným prvkem podkrovní pracovny je vestavěná skříň na míru. Tím využijete prostor tak, jak by se vám to klasickým nábytkem dostupným v obchodech jen těžko podařilo. Uvnitř jsou police nejen na oblečení, ale klidně i na šanony a dokumenty a dále šatní tyče na ramínka. Věci ze skříně jsou ukryty za posuvnými dvířky, a tak působí celý prostor ihned uklizeně - stačí jen zavřít dvířka. Posuvné dveře jsou velkou výhodou, nepotřebují totiž žádný další prostor pro otevírání.
 
Rozdělení vnitřku skříně v podkroví
 
Pokud byste potřebovali další informace, jsme vám k dispozici dole v chatu :-)
 
Autor článku: Michal Starý
 Michal Starý

 

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články

Nábytek za outletové ceny_blog2