+420 733 500 167 (Volejte pondělí - neděle: 7:00 - 20:00)

Jak a čím natřít zahradní nábytek aneb už je pomalu čas na údržbu

Zima se mílovými kroky blíží ke konci a za chvíli tu máme jaro. Jako první vytáhneme na terasu zahradní nábytek. Je však třeba o něj pečovat. Minimálně dvakrát za rok si zaslouží vaši pozornost v podobě ošetření a nátěru, aby vám dobře posloužil i do další sezóny. Nejste si jistí, jak vdechnout dřevěnému zahradnímu nábytku nový život? Od toho jsme tu my, rádi vám poradíme, aby byla radost popíjet venku kávu a bavit se s přáteli ve vašem venkovním posezení.

nátěr zahradní nábytku

Dřevěný zahradní nábytek si zaslouží vaši péči

Nábytek ze dřeva je krásný, vyloženě splyne s venkovním prostředím. Než však začneme stůl a židle na zahradě používat, dodejme mu nový svěží vzhled. Prodloužíme tak jeho životnost a budeme si ho více užívat. Nejprve je třeba povrch očistit od nečistot. Dále je nutné si uvědomit, jaký typ dřeva máme doma. Pro cizokrajné a tvrdé dřevo doporučujeme ošetření olejem. Obsahuje totiž tříslovinu a po nánosu lazury by vám povrch popraskal. Olej bychom měli aplikovat dvakrát ročně. Jednou před sezonou a pak po sezoně s nadcházejícím podzimem.

Naopak na měkké dřevo, tedy modřín, smrk či borovice, používáme tenkovrstvou lazuru. Pozor, lazuru nepoužívejte na dýhu, protože byste ji znehodnotili. Dřevo bez pravidelné péče začíná časem šedivět. V tom případě je vhodný čistič na dřevo, který nechte hodinu působit. Poté nábytek opláchněte vodou a nechte povrch zcela uschnout. Další možností je šedivé skvrny zbrousit, nanést impregnaci a pak zahradní nábytek znovu natřít.

renovace zahradního nábytku

Vsaďte na bezúdržbový ratanový nábytek

Nechce se vám dřevěné venkovní posezení stále natírat? Nemáte čas na jeho údržbu? Potom pro vás máme řešení. Kupte si zahradní nábytek z umělého ratanu. Protože jediné, co tento materiál vyžaduje, je občasné umytí a setření nečistot mýdlovou vodou. Žádné natírání, broušení či lazury.

Kupte si nový set z našeho e-shopu, kde máme zahradní produkty skladem a ihned k doručení. Například šedý zahradní set nábytku z umělého ratanu Le Bonom Diamond si určitě oblíbíte. A nejen kvůli jeho stylovému vzhledu. Je totiž velice jednoduchý a elegantní. Rádi pijete ranní kávu na terase či při západu slunce? U zahradního stolu Neapol cappuccino se při tom budete cítit báječně. Pokud hledáte kulatý zahradní stůl z ratanu v šedé barvě, bude vám vyhovovat stůl Neapol antracit.

údržba dřevěného zahradního nábytku

V našem blogu o nábytku, inspiraci a tipech jsme dále napsali:

Zobrazit další blogové články